Serwis samochodowy

Umów się na wizytę teraz
Diagnostyka komputerowa
Proces naprawczy rozpoczyna się u nas od rzetelnej diagnozy usterki przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń diagnostycznych oraz wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. Dopiero kolejnym etapem jest naprawa właściwa, czyli wymiana uszkodzonego elementu (a nie wymiana wszystkich części, które są podejrzewane o powodowanie usterki).
Serwis klimatyzacji
Układ klimatyzacji to system odpowiedzialny za proces wymiany powietrza w aucie, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających przyjemne i komfortowe podróżowanie. Powinien on być profesjonalnie diagnozowany i serwisowany minimum 1 raz w roku.
Wulkanizacja i naprawa opon
Stan opon, prawidłowe ciśnienie w oponach i dopasowanie rodzaju opon do warunków klimatycznych (opony letnie i zimowe) to jedne z najważniejszych czynników wpływających na nasze bezpieczeństwo. Opony stanowią bowiem jedyny bezpośredni kontakt naszego samochodu z nawierzchnią.
Źle ustawiona zbieżność, błędna geometria kół, czy zły stan zawieszenia wpływają na znaczące obniżenie bezpieczeństwa jazdy, komfortu podróży oraz zwiększają zużywanie się opon.
Geometria kół
Ustawienie geometrii zawieszenia wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróży. Warto przynajmniej raz w roku zlecić pełną kontrolę kół i zawieszenia. Właściwe ustawienie geometrii zawieszenia zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy, stabilność pojazdu, minimalizuje możliwość wpadnięcia w poślizg oraz zapewnia ekonomiczne zużywanie się opon i mniejsze zużycie paliwa.
Wymiana oleju oraz filtrów
Olej zapewnia silnikowi samochodu prawidłową pracę, zmniejsza tarcie jego elementów konstrukcyjnych i chroni go przed korozją. Filtr oleju zapobiega natomiast przedostawaniu się do silnika zanieczyszczeń. Zarówno olej, jak i filtr należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta, regularna wymiana ma ogromne znaczenie dla wydłużenia żywotności silnika.
regeneracja alternatorów
Alternator jest elementem niezbędnym w układzie elektrycznym silnika. Napędzany przez pasek wielorowkowy przetwarza energię mechaniczną w prąd płynący do akumulatora. W przypadku awarii alternatora może dojść do spadków napięcia na akumulatorze lub nawet zupełnego jego rozładowania co uniemożliwia odpalenie samochodu. Sprawny alternator to gwarancja dłuższej jazdy.
Naprawa hamulców
Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów w samochodzie. Jego sprawność ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Hamulce wymagają regularnych serwisów – ich układ jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia, a Jego nieprawidłowa praca może stanowić duże zagrożenie na drodze. Skorodowany, znacznie wydłuża drogę hamowania. Częstotliwość serwisów uzależniona jest od indywidualnej eksploatacji użytkownika pojazdu.
Tłumiki i układy wydechowe
Układ wydechowy jest elementem odpowiadającym za odprowadzenie spalin. Podnosi komfort podróżowania i jest istotny dla prawidłowej pracy silnika oraz zmniejsza emisję szkodliwych substancji. Składa się zazwyczaj z kilku połączonych ze sobą szczelnie elementów - kolektora wydechowego, tłumików oraz rury wydechowej. W nowszych samochodach możemy również spotkać się z katalizatorem, sondą lambda lub filtrem cząsteczek stałych. Uszkodzony, dziurawy lub zatkany układ wydechowy uniemożliwia prawidłową pracę silnika i wymaga wymiany lub naprawy.
Układ kierowniczy i zawieszenie
Remonty silników
Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Dynamiczna wymiana oleju pozwala na prawie całkowitą wymianę oleju zużytego na świeży olej. Statyczna wymiana pozwala na usunięcie około 40 %– 60 % starego oleju. Profesjonalny serwis automatycznej skrzyni biegów powinien polegać na wypłukaniu całego układu z zanieczyszczeń za pomocą urządzenia, a następnie na przeprowadzeniu dynamicznej wymiany oleju. W ten sposób zapobiegamy przedwczesnemu zniszczeniu.

FORMULARZ KONTAKTOWY


 

POLECAMY SIĘ...

o firmie

AUTO SZYMIK - serwis samochodowy, wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych oraz całodobowa pomoc drogowa. Nasza firma powstała, aby wyjść naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom. Zespół naszych mechaników posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu gwaranujemy najwyższą jakość usług i profesjonalną obsługę. Aby sprostać wyzwaniom nowoczesnej motoryzacji nasi mechanicy regularnie uczestniczą w szkoleniach i kursach wiodocych producentów części samochodowych na Świecie. Wykonujemy usługi takie jak: szeroko pojęta mechanika samochodowa, diagnostyka komputerowa, serwis klimatyzacji, wulkanizacja i serwis ogumienia, geometria kół, wymiana oleju i filtrów, regeneracja alternatorów i rozruszników, naprawa hamulców, naprawa tłumików i układów wydechowych, naprawa układów kierowniczych i zawieszenia, remonty silników, sprzedaż części oraz dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Naszym klientom oferujemy samochody zastępcze (osobowe i dostawcze) na czas naprawy. Dodatkowo na zlecenie oferujemy usługę odbioru i dostarczenia naprawionego samochodu do klienta. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy komfort w oczekiwaniu na odbiór samochodu zapewniamy klimatyzowaną poczekalnię z darmowym dostępem do Wi-Fi.

AUTO SZYMIK to także wypożyczalnia samochodów osobobowych i dostawczych oraz całodobowa pomoc drogowa. W naszej flocie posiadamy samochody ekonomiczne 5-cio lub 9-cio osobowe, luksusowe oraz dostawczeod 3 do 10 europalet. Wypożyczamy rónież auto-lawety i przyczepy-lawety. Wszystkie samochody są w pełni wyposażone i ubezpieczone, łącznie z ubezpieczeniem AC. Nasza pomoc drogowa świadczy usługi na terenie całej Unii Europejskiej. Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych jak również do firm posiadających floty samochodowe.